Lidé a kultura na Kypru

Lidé a kultura na Kypru

Podle řecké mytologie se bohyně lásky Afrodita zrodila z mořské pěny a vstoupila na ostrov Kypr. Proto je také někdy Kypr označován jako Ostrov lásky nebo Afroditin ostrov. Jako turisté si můžete všimnout, že místní lidé o tento ostrov opravdu láskyplně pečují. To se odráží na překrásné krajině a malebných městečkách.

Kypr byl původně britskou kolonií, ale v druhé polovině 20. století se osamostatnil. Británie si ponechala pouze dvě vojenské základny na jihu – Akrotiri a Dhekelia. Země je poznamenána vlivy mnoha kultur. Najdete tu pozůstatky řecko-římské, ale i byzantské. Po Britech Kypřanům zůstalo řízení na silnici vlevo, na což si musíte dát při výletech do okolí pozor.

Na Kypru se neustále něco slaví. Tanec, hudba a zábava jsou neodmyslitelnou součástí života místních obyvatel. Není měsíce, kdy by se tu nekonal nějaký festival či slavnost. Velmi často jsou spojeny s bohy či zemědělstvím. Kypřané byli původně zemědělci, kteří pěstovali vinnou révu, citrusy, olivovníky a podobné středomořské plodiny. Nakonec se ale přeorientovali na cestovní ruch, který je mnohem lépe uživí. Dnes je tu každý druhý podnikatel v odvětví cestovního ruchu.

Najdi si svou dovolenou


Odjezd od:Návrat do:
Pouze Last-minute
Pouze First-minute

LAST MINUTE E-MAILEM

Pokud chcete být informováni o aktuální nabídce Last minute zájezdů, vyplňte Váš email.