Kyperská kuchyně

Kyperská kuchyně

Kyperská gastronomie je díky komplikované historii ovlivněna hned několika zeměmi a to Anglií, Řeckem a Tureckem, ale i Asií. Velkou výhodou tohoto ostrova je, že se sem nemusí téměř žádné suroviny dovážet. Všechno, co je do místních pokrmů potřeba, se nachází přímo na Kypru.

Základem kyperské kuchyně je zelenina (rajčata, lilky, brambory, baklažán apod.), ovoce a hlavně maso, které se připravuje na všemožné způsoby. Velmi oblíbené jsou ryby, mořské plody, ale také hovězí, skopové, jehněčí a další druhy. Kypřané si též rádi pochutnávají na sýrech a salátech ochucených olivovým olejem a oregánem či česnekem. Po tureckém způsobu si nenechají uniknout ani velmi sladké dobroty z medu, ořechů či karamelu.

Kdo má rád řeckou kuchyni, může na Kypru ochutnat skvělé pokrmy jako souvlaki, moussaka, gyros nebo řecký salát tzatziki. Z tureckých nesmí chybět tradiční kebab. Typickou kyperskou specialitou je například pokrm kleftiko, což je jehněčí maso pečené společně se zeleninou a bramborami v hliněném hrnci. Další je grilovaný sýr halloumi, bílý sýr z ovčího a kozího mléka.

Největší chloubou je ale kyperské víno. Vyrábí se jak bílé, tak růžové a vinná réva se pěstuje na strmých svazích pohoří Troodos. Nejznámější je víno Commandaria, které je velmi sladké a podává se na závěr dobrého jídla.

Najdi si svou dovolenou


Odjezd od:Návrat do:
Pouze Last-minute
Pouze First-minute

LAST MINUTE E-MAILEM

Pokud chcete být informováni o aktuální nabídce Last minute zájezdů, vyplňte Váš email.